mohammad
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ mohammad
آرشیو وبلاگ
      پسری از کوهستان ()
موسيقی مدرن نویسنده: mohammad - ۱۳۸٥/٩/٢٤

بازهم سلام

   خوبید دوستان

 

  راستش من تا یه مسئله ای فکرم را به خودش مشغول نکنه و برام جالب نباشه در موردش نمینویسم.برای همینه که اکثراً دیر به دیر به روز میکنم .

   چند روز پیش داشتم با ماشین دوستم از دانشگاه بر میگشتم و همراه هم موسیقی هم گوش میدادیم.در مسیر کم کم آلبومی رسید که آهنگهای خارجی نسبتاً قدیمی داخلش گلچین شده بود . این آهنگها که اکثراً سال ساختشون به قبل از سال 2000 بر میگشت به نظر من آهنگهای زیبایی بودن و به قول دوستم آهنگای زمان جوانی من بودن . بعد از اینکه چند آهنگ که گذشت نظر دوستم را در مورد این موسیقی ها پرسیدم و گفت: به آنگهای جدید ترجیهشون میده چون اکثر آهنگهای جدید به غیر از سر درد برای شنونده بهره دیگری ندارن و لذتی که باید برده بشود از آهنگای جدید نمیشه برد.

   بعد از جدا شدن از دوستم به این فکر افتادم که چرا موسیقی داره اینجوری میشه.چرا داره پوچ میشه . چرا گروههایی دارن برا خودشون صاحب سبک میشوند که در موسیقی هاشون اکثراً به غیر از توحین به افراد کار دیگه ای نمیکنند.

   حتی به آهنگهای خواننده های ایرانی هم دقت کنید میبینید که یه عده آمده اند سر کار و خیلی هم محبوبند که واقعاً چرت و پرت میخوانند . و فقط میخواهند آهنگ پر تحرک بسازند و به محتوا و هنر استفاده شده در کار اصلاً توجه نمیکنند . حتی بعضی از خوانندگان قدیمی هم برای اینکه از غافله عقب نمانند دارن در هر آلبوم چند آاهنگ بی محتوا که فقط آهنگ پر تحرکی داره ارائه میدن تا آلبومشون فروش برود .

   به طور مثال آهنگهای قدیمی تر ابی مثل ستاره های سربی،خاتون ، نون و پنیر ، ستاره دنباله دار و ... را با آهنگهای به روزترش مقایسه کنید تا متوجه پوچی آهنگهای جدید نسبت به قدیمی تر ها بشید البته در آلبومهای جدید هم آهنگهای زیبا و با محتوا هستن اما بی محتوا ها نمود بیشتری دارند یا سیاوش قمیشی یا بیژن مرتضوی که زمانی ویالونیست اول جهان بود اما الان آهنگهای جفنگ میخونه .

   یه زمانی ما با آهنگ مدرن تاکینگ کلی حال میکردیم اما الان طرف میخواهد با آهنگهای هوی متال حال کنه که واقعا سر درد میاره . الان متال بازا به مدرن تاکینگ میگن جواد تاکینگ و این نشون دهنده اینه که دوست دارم مخشون پوک بشه . درست مدرن تاکینگ هم آهنگهای پر تحرکی داشت ولی موسیقی زیبایی بود و صدای خواننده هم عالی بود. الان هرکی صداش کلفت تره موفق تره اخه بعضیا میخواهند لولو براشون بخونه گیر نمیارن میرن سراغ صدا کلفتها .

   الان موسیقی ها خیلی ها وحشیانه شدن و هر چی وحشی تر پر ترفدار تر مثل اون خواننده ای که تو یکی از کنسرتهاش یک نفر را رو سن کشت تا هیجان بیشتر شود.قبلاً ما موسیقی گوش میدادیم که آرامش داشته باشیم اما الان گوش میدن که خشونتشونو خالی کنند . این X پارتی ها هم از بلاهایی هست که موسیقی مدرن سر ما میاره و اونایی که موسیقی احمقانه ارزاشون نمیکنه میرن دنبال حماقتهای بزرگتر مثل X .

   ما انسانیم یا نه . انسان را برای انسانیتش انسان نامیدن و این موسیقی ها بیشتر شبیه مشت به سینه کوبیدن و اربده گوریلهاست تا موسیقی انسانی . مگر ما میخواهیم انسانیتمون را از بین ببریم که موسیقی انسانی را از بین میبریم . شما در خارج از ایران برای کنسرتهای سلن دیون که موسیقی انسانی تری میخونه میتوانید به راحتی بلیت بخرید و حتی تا هفته آخر هم بلیت هست اما گروه متالیکا روز اول فروش بلیتش تموم میشه چون مردم دوست دارن حتی برای چند دقیقه حیوانی زندگی کنند .

  این موسیقی جدید جز انقراض نسل انسانیت در غرب و به مرور در ایران چیز دیگه ای نداره .

   برید و یک آلبوم از مارک آنتونی یا جرج مایکل گوش کنید ببینید آرامش بیشتری دارید یا وقتی متالیکا گوش میدید .برید یه آلبوم از آلبومهای ابی گوش بدید و با کسانی مثل بنیامیم مقایسه کنید ببینم کدوم جذاب تره .

   یک مقدار به اعمالتون فکر کنید انحراف های کوچک با هم که جمع میشوند انسان را به عقبگرد وا میدارند . به موسیقی باید به عنوان یک فرهنگ نگاه کرد نه یک بی فرهنگی .

 

    

  موفق باشید

       خدا نگهدار

  نظرات ()
مطالب اخیر دوج چارجر Hellcat سریعترین خودرو چهار درب جهان انتخاب گلف به عنوان بهترین خودرو سال 2013 در اروپا تسلا مدل اس برترین خودرو سال سریعترین دور در نورنبرگ رینگ با تویوتا + تصاویر سریعترین دور در نورنبرگ رینگ با تویوتا آونسیس 2012 تویوتا کمری 2012 JEEP Wrangler مدل 2012 ِDodge Charger SRT.8.392 پورشه Cayman R نیسان میکرا DIG.S
کلمات کلیدی وبلاگ تویوتا (۳) toyota (٢) charger (٢) bmw (٢) پورشه (۱) slk (۱) بنز (۱) golf (۱) سامسونگ (۱) اروپا (۱) موتور (۱) خودرو (۱) نیسان (۱) دوج (۱) کمری (۱) گلف (۱) samsung (۱) جیپ (۱) رنو (۱) ب ام و (۱) دوج چارجر (۱) x3 (۱) i3 (۱) dodge (۱) porsche (۱) landcruiser (۱) 2013 (۱) لندکروز (۱) تسلا (۱) چارجر (۱) nissan (۱) i8 (۱) amg (۱) jeep (۱) sm7 (۱) micra (۱) digs (۱) کایمن (۱) cayman (۱) wrangler (۱) رانگلر (۱) toyota ` (۱) camry (۱) avensis (۱) آونسیس (۱) tmg ev p001 (۱) tesla (۱) model s (۱) برترین خودرو سال 2013 (۱) خودرو سال (۱) hellcat (۱) dodg (۱)
دوستان من شبکه خبری تین نیوز شیطنت شبانه الیترا کمانگیر زیبا پیکس بهار عشق چهاردهمین آریایی ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب