سلام دوستان01.gif<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

یه باره دیگه من امدم.01.gif

البته ایندفعه میخواهم در مورد مسائلی که درشون تخصص دارم بنویسم.من اساسا عاشق علم مکانیک و بیشتر صنعت خودرو سازی هستم.البته نه این مونتاژ کاری که اقایان جای خودرو سازی تحویل ما میدهند.03.gif

اگر به تبلیغهای خودروسازان توجه کنید میبینید که اقایان فکر میکنند مردم... هستند ونمیفهمند که این خودروهای به اصطلاح اقایان مدرن مال دهه هشتاد میلادی هستند.اقایان با تولید یک خودروی ضعیف فرانسوی که از کمترین امکانات برخوردار است میگویند ما همپای خودروسازان بزرگ در حال حرکتیم.11.gif

این اقایان یا نمیفهمند ویا خود را به نفهمی زده اند.06.gif

به طور مثال در مودر موتور جدید پارس میگویند:این موتود از موتورهای روز دنیاست که با کمترین الایندگی 110 اسب بخار تولید میکند.این در حالیست که این موتور در دهه نود برروی خودروهای پژو وسیتروئن نسب میشده.این موتور به زور استاندارد یورو2 را رعایت میکرده.این موتور حتی از سیستم متغیر زمانبندی سوپاپها نیز برخوردار نیست.این موتور در حال حاضر از ضعیفترین موتورهای 1800 سی سی دنیاست.به طور مثال خودروی تویوتا کرولا با موتور 1800 سی سی قدرتی معادل 125 اسب بخار تولید میکند.یا خودروی مزدا323 که دیگر تولید هم نمیشود وجای خودرا به مزدا3 داده با موتوره 1800سی سی نیرویی معادل 130 اسب بخار تولید میکند.یا حتی خود پژو با موتور 1600 سی سی نیروی 110 اسب بخار را تولید میکند(موتور 206 دنده اتومات).

در تبلیغات ایران خودرو میبینید که میگویند رقابت با برترینهای صنعت خودرو. اخه اقایان شما حتی نمیتوانید با پروتون مالزی رقابت کنید و هنوز نتوانسته اید خودرویی را به تنهایی وبدون بهره گیری از امکانات خارجی تولید کنید.لطفا نگویید پس سمند چیه؟این خودروی به اصطلاح ملی موتورش مال پژو پرشیاست وبسیاری از قطعات دیگرش نیز مطعلق به 405 میباشد.26.gif

شما نه تنها از نظر کیفیت قادر به رقابت با دیگر خودرو سازان نیستید بلکه از نظر قیمت هم نمیتوانید رقابت کنید.یک محاسبه انجام میدهم.

اگر تعرفه واردات خودرو به 100% برسد شما با این قیمتها دیگر نمیتوانید ادامه بدهید چون:

در کلاس 206 در اروپا خودرویی تولید میشود به نام اشکودا فابیا.این خودرو در مدل پایه دارای قیمتی معادل8000 دلار میباشد.این خودرو با احتساب گمرکی که به این خودرو تعلق خواهد گرفت قیمتی معادل 16000 دلار پیدا خواهد کرد که معادل حدود 13000000 تومان میباشد.این خودرو دارای امکاناتی همچون 4 کیسه هوا ترمزabs و... میباشد که با 206 وطنی قابل قیاس نیست و این خودرو در تمام ازمایشات انجام شده در مجموع ازمایش برتر از 206 فرانسوی بوده.توجه کنید که 206 ایران به مراتب ضعیفتر از مدل فرانسویست.

در کلاس زانتیا و 405 اوضاع به مراتب بهرانی تر است. چون کمپانی سوزوکی به تنهایی مدلی بر روی خط تولید دارد که با موتور 1600 سی سی و قدرت 110 اسب بخار وامکاناتی به مراتب بیشتر قیمتی برابر با 7000 دلار داراست.این خوردو با احتساب 100% گمرک در ایران قیمتی معادل 14000 دلار پیدا میکند که معادل 11200000 تومان میباشد.

حال ببینید ایا بازهم میتوانید ادعای رقابت با بزرگان را داشته باشید.تویوتا و بنز و... پیشکشتان شما با همین اشکودا و سوزوکی رقابت کنید.28.gif

اقایان در صورتی که عجله نکنید بازار داخلی دا هم از دست میدهید چه برسد به صادرات.

از این موقعیت استفاده کنید وتا دیر نشده تکنولوژی و قیمتهای خودتان را اصلاح کنید.ما دوست داریم در اینده ژاپنیها سوار خودروی ایرانی شوند نه ایرانیها سوار خودروی ژاپنی.

امیدوارم موفق باشید و به فکر مردم ایران.

انیدوارم از خواندن این مطلب خسته نشده باشید.01.gif

موفق باشید و سربلند.01.gif

خداحافظ.23.gif   

 

/ 6 نظر / 7 بازدید
sara

سلام.............متن جالبی بود .........موفق باشيد......

شهلا

درود بر تو محمد جان و سپاس که به کومه من آمدی .... از آگاهیهای خوبت هم سپاسگزارم البته از طرف مردم ایران چونکه اینهایی که تو نوشتی به درد من نمیخورد....و با امید به روزی که ژاپنی ها ماشین ایرانی برانند.... تندرست شاد و پیروز زیوی ...تا درودی دیگر بدرود.

کاپیتان آریا

معمولا يکی از معيارهای تعيين پيشرفته بودن يک کشور صنعت خودروی اونه. کشور ما که عملا يک جهان سوميه. پس صنعت خودروی ما حق چنين ادعايی نداره. مگه اين که دست از قطعه سازی برداره و از توان واقعی مهندسين ايرانی استفاده کنه.

علي

پوز آقايان به قدرت خدا با ظهور حضرت حجت به خاك ماليده خواهد شد انشا الله

Ali_همسفر عشق

من در اینجا تنهایم -باش تا فردا/ -من در اینجا به طلبی آمدم -کوزه را بردار/ -عشق خالی است -سفر جز این نیست/ -فردا را نشانم بده -ماه رابنگر/ -دلم تب و تابی تازه دارد -رنگین است/ -سور و سازی بر پاست -عشق اینجاست/ -فردا را نشانم بده -پریسا را بجوی/ -آه مرداب است -زندگی اینجاست/ -پریشانت می بینم -راهی در پیش است/ -ماه را می بینی -کوله ات خالیست// -من در اینجا تو را می جستم -کوله ات خالیست/ -من در اینجا عشق را می جستم -کوله ات خالیست/ -من در اینجا یار را می جستم -کوله ات خایست///.سلام حالتون خوبه خوش میگذره..همسفر عشق اپدیت شد..خوشحال میشم تشریف بیارید..موفق باشی شاد...نظر یادتون نره/./.یـاحــق

شهلا

درود بر تو و سپاس از اینکه نظرت را در سایت من گفتی من از بودن جوانانی چون تو در ایران بسیار خرسندم... از ایزد یکتا خواستار تندرستی و پیروزیت هستم...تا درودی دیگر بدرود.