موتور جدید AMG

موتور جدید AMG یک موتور 5.5 لیتری با تنفس طبیعی است که بر پایه موتور تویین توربو نصب شده بر روی مدلهای CLS63، CL63، S63 و E63 شکل گرفته است برای نصب بر روی مدلهیی طراحی گردیده که همخوانی با موتور تویین توربو ندارند. اولین خودرو که این موتور را دریافت می کند SLK55 است.

این موتور با کد AMG.M.152 نسبت به موتور قبلی 60 اسب بخار و 30 نیوتن متر قوی تر گردیده. این به آن معناست که قدرت و گشتاور این موتور به ترتیب 422 اسب بخار و 539 نیوتن متر می باشد. این قدرت هنوز با 100 اسب بخار در هر لیتر حجم موتور فاصله دارد اما این موتور با توجه به تکنولوژی های مصرف شده در آن یک موتور کم مصرف و سبز است. این تکنولوژی ها شامل سیستم تزریق مستقیم سوخت جدید بنز، پمپ روغن و آب با قابلیت تغییر فشار و جریان، سیستم استارت استاپ (این سیستم در هر بار ایستادن خودرو که از یک زمان خواصی بیشتر به طول بینجامد موتور را خاموش می کند) ، دینام احیا کننده انرژی و سیستم از مدار خارج کردن سیلندرهای اضافی.

AMG ادعا میکند که سیستم از مدار خارج کردن سیلندهایش را بر طبق تکنولوژی خودروهای فرمول یک طراحی نموده و میتواند بین 2 تا 4 سیلندر را از مدار خارج نماید. این اطفاق زمانی رخ میدهد که دور موتور کمتر از 3600 دور بر دقیقه باشد و موتور زیر فشار کمی باشد. این سیستم توسط اهرمهای هیدرولیکی میتواند سیلندرهای 2-3-5-8 را از مدار خارج نماید و باعث محصوص مصرف سوخت گردد.

به طور کلی موتور V8 جدید بیش از 30 درصد بیش از موتور قبلی در مصرف سوخت صرفه جویی می نماید و قادر است در اضای هر گالن سوخت ( حدود 4 لیتر) 53.4 کیلومتر مسافت را بپیماید. این در حالی است که که موتور قبلی با هر گالن سوخت 37.8 کیلومتر مسافت را می پیمود. در زمینه آلایندگی نیز موتور جدید در هر کیلومتر 199 گرم CO2 تولید میکند در برابر 288 گرم مدل قبلی.

به علاوه این خودرو مجهز به یک سیستم اگزوز متغیر گردیده که میتواند دریچه را در حالات 50، 30 یا 15 درجه قرار دهد تا خودرو همیشه دارای صدایی جذاب و عملکردی مناسب باشد.

مشخصات موتور

نوع موتور

M.152-V8 با زاویه 90 درجه

حجم

5461 سی سی

قطر*کورس سیلندر

98*90.5

جنس موتور

آلیاژ آلمینیوم با محافظهای سیلیکونی سیلندر

سیستم سوپاپها

DOHC 32 valve- DVVT

سیستم سوخت رسانی

Direct injection- piezo injectors

نسبت تراکم موتور

12.6/1

حداکثر قدرت

422 اسب بخار در 6800 دور بر دقیقه

حداکثر گشتاور

539 نیوتن متر در 4500 دور بر دقیقه

سیستم اگزوز

Variable exhaust

وزن موتور

187 کیلوگرم

/ 2 نظر / 10 بازدید
GNI

پیامک بخونید،پول بگیرید 100% واقعی و کاملا رایگان inPersiaیک سیستم تبلیغاتی نوین است که هدف آن استفاده از پیامک که امروزه کاربرد زیادی نزد مردم دارد، جهت ایجاد یک گستره تبلیغاتی میباشد. تفاوت عمده inPersia با سیستم ها و شرکت های دیگر نظیر اپراتورهای تلفن همراه این است که ما پس از کسب اجازه از سوی کاربرانمان برای آنها پیامک های تبلیغاتی ارسال میکنیم، و پیامک های ارسالی مرتبط با علایق، سن، شغل و ... کاربر است. همچنین ما سهم قابل قبولی از مبالغ دریافتی جهت تبلیغات را به حساب کاربران واریز میکنیم! در این سیستم شما با وارد کردن اطلاعات و علاقه مندی های خود به ما این امکان را میدهید که برای شما پیامک ارسال کنیم. پیامک هایی که ارسال میشوند، مرتبط با سن، تحصیلات، شغل و علاقه مندی های شما میباشد. بنابراین از دریافت آنها ناراحت نخواهید شد. با عضویت در سیستم و فعال سازی اکانت خود، به ازای هر پیامکی که برای شما ارسال میشود، مبلغی به حساب شما در سایت افزوده میشود. که میتوانید این مبلغ را پس از رسیدن به حدنصاب دریافت نمایید.

شهلا

[چشمک] ایشالا خودت بخریش[گل]