دوستان دیروز خیابانهای امروز

با سلام

امیدوارم همه دوستان خوب باشند و سال 1390 براشون سال پر شادی و برکتی باشه .

امروز داشتم برنامه بچه های دیروز را نگاه می کردم . می دونید چی نظرم را جلب کرد ؟

انسانهای زمان ما ، دوستانمون و خیلی چیزای دیگه الان برای بچه های امروز فقط اسمند ، اسم خیابان یا کوچه یا بازارچه یا کتاب و یا ....

ارزشهای ما برای بچه های امروز یک سری بازیچه شدند . ارزشهایی که ما به خاطرش همه کاری می کردیم. پدر و مادر های ما برامون یک استوره بودند اما بعضی از بچه های امروز پدر و مادرشون اصلاً براشون ارزش ندارند و به شکل گاو شیر ده به اولیاشون نگاه می کنند .

چرا اینطوری شده ؟ تا به حال فکر کردین ؟ شاید ما نتوانستیم ارزشهامون را به خوبی پدر و مادرامون به بچه هامون انتقال بدیم ! شاید ما فکر کردیم چون پدرمون برای بی ادبی زده تو سرمون و ما ناراحت شدیم اگر ما هم همینکارو با بچه بی ادب انجام بدیم عقده ای بار می آید . شاید وقتی باید به بچه ها نه می گفتیم نتونستیم چون یاد اشکامون افتادیم که وقتی اولیامون به ما محکم نه می گفتن .

حالا این حاصل تربیت نسل ماست . ماهایی که فکر می کنیم از پدر و مادرامون بیشتر می فهمیم . مایی که اعتقاد داریم اگر پدر و مادرمون هر چی می خواستیم در اختیارمون می گذاشتن بچه های موفق تری می شدیم .

نه نسل ما یک دهم نسل پدرانمون هم نمیفهمه . وگرنه پدر خانواده به خواطر اینکه حقوق ماهی 4000000 ریالیش نمیتونه کفاف ولخرجی های دختر و پسرشو بده از اونها معضرت خواهی نمیکرد .

نسل ما نصف نسل قبل هم قدرت بیان نداره تا به بچه های امروز بفهمونه همت ، چمران و ... که بعضیاشون هنوز 20 سالشونم نبود برای ارزشهای ملیشون رفتن و کشته شدند نه به خواطر کسانی که الان معلوم الحال هستند .

نسل ما نتونسته سپرده هاشو به دست نسل بعد بده . این نشون میده که ما اونی که ادعا می کردیم نیستیم . فقط باد بودیم و رفتیم بدون اینکه اثری ازمون بمونه . الان بچه های ما از تلویزیون بیشتر حرف شنوی دارند تا ما . میگین خوب تلویزیون چرا تربیتشون نمیکنه . خوب دوستان تلویزیون هم الان دست ماست . اگر نمیتونیم بچمون را تربیت کنیم چطور میخواهیم مردم را تربیت کنیم .

بیاین یکم فکر کنیم . ببینیم اگر همه خواسته های الان کودکانمان فراهم بشه فردا که می خواهند رو پای خودشون بایستند می توانند . ببینیم وقتی بچمون ازمون ماشین شخصی می خواهد اول صلاحیتشو بررسی می کنیم . نگاه می کنیم ببینیم چرا همچین خواسته هایی دارند ؟

بیاین بیشتر فکر کنیم . بیاین بشینیم از خاطراتمون برای بچه های امروز بگیم . بیاین جای تلویزیون را خودمون پر کنیم . بیاین به بچه ها بگیم که اون زمانی که بچه بودیم چطور زندگی می کردیم . بیاین به بچه هامون یاد بدیم میشه از هیچ همه چیز ساخت . بیاین بهشون بگیم ما وظیفه نداریم به شما هر چی می خواهید بدهیم . ما وظیفه داریم درست زندگی کردن را به بچه هامون یاد بدیم .

شاید به قول سهراب : جور دیگر باید دید .

شاد باشید و سربلند .

/ 0 نظر / 4 بازدید