انتخاب گلف به عنوان بهترین خودرو سال 2013 در اروپا

این انتخاب توسط 58 خبرنگار حوضه خودرو از 22 کشور اروپایی انجام شده. شرایط شرکت خودروها در این رده بندی حضور در بازار 5 کشور اروپایی و تیراژ بالا 5000 دستگاه است. با توجه به تنوع محصولات خودرویی در بازار اروپا، کارشناسان خودرو این رای گیری را معتبر ترین رای گیری در رده بندی خودروها می دانند و برتری یک خودرو در این لیست افتخار بزرگی به حساب می آید.

این رنکینگ به طور سنتی بیشتر به نفع خودروهای کوچک و است و تمایل کمی نسبت به خودروهای اسپرت و لوکس دارد. اکثراً در این رای گیری مسائل ملیتی دخیل است، ولی انتخاب خودروهایی مانند تویوتا یاریس در سال 2000، تویوتا پریوس سال 2005 و نیسان میکرا سال 2011 نشان دهنده این است که همیشه ملیت خودروها در تصمیم گیری دخیل نیست. به طور معمول اول شدن در این رده بندی باعث نضمین فروش آن مدل است. البته استثناعاتی نیز مانند فیات براوو و لانچیا دلتا در این لیست وجود داشته اند که با وجود اول شدن در این رنکینگ، در بازار از اقبال مناسبی برخوردار نبوده اند.

امسال نوبت به فلکس واگن گلف بود تا در این رده بندی به مقام اول برسد. گلف نسل هفتم با کابینی جادار، ارگونومی مناسب، قابلیتهای حرکتی بالا و پیشینه ای درخشان امسال توانست رقبا را پشت سر گذاشته و برای دومین بار گلف را به رده اول اروپا بفرستد.

در 38 سالی که از عمر گلف می گذرد تا به حال بیش از 29 میلیون دستگاه از نسلهای مختلف آن در سراسر جهان به فروش رفته است. ولی اینبار گلف از همیشه بهتر بوده است. این نشان دهنده پیشرفت دائمی گلف در طی زمان بوده است.

/ 0 نظر / 30 بازدید